Hypermarket Globus

Globus

14 září 2009

Právě probíhá soutěž s výrobky Huggies, za které získáváte body vyměnitelné za dárek.

11 září 2009

Skončila velká akce Globusu nazvaná Úsměv za úsměv. Od zákazníků jsme celkem obdrželi 116.029 úsměvů.

27 června 2009

Dnes proběhlo finále soutěže Globus grillmánie 2009. Titul českého mistra v grilování získal tým "United steaks".

Je konsolidace dluhů dobrý nápad?

Konsolidace dluhů může být dobrým nápadem, pokud chcete snížit náklady na splácení, uvolnit peněžní prostředky nebo si jen zjednodušit splácení.

Co je to konsolidace dluhů?

V rámci konsolidace dluhů dochází ke sloučení všech dluhů do jedné půjčky s jednou měsíční splátkou – a pokud možno s nižší úrokovou sazbou.

Konsolidace tak přispívá k větší přehlednosti a úspoře peněž, a to zejména máte-li mnoho dluhů a nezdá se, že byste dělali nějaké pokroky ve splácení toho, co dlužíte. To, zda je konsolidace dluhů dobrý, nebo špatný nápad, závisí na faktorech, jako je vaše aktuální finanční situace, čeho chcete dosáhnout a věřitelé, pro které se kvalifikujete.

Ne všechny půjčky na konsolidaci dluhů jsou však stejné. Než se rozhodnete, zda pro vás mají finanční smysl, musíte pochopit, jak fungují, a zvážit výhody i nevýhody těchto úvěrových produktů. Právě na tyto oblasti se zaměříme v následujícím článku.

Jak při konsolidaci postupovat?

Půjčka vám musí vyhovovat. Ze všeho nejdříve si proto porovnejte možnosti konsolidačních půjček nabízených různými poskytovateli. Osobní půjčky na konsolidaci dluhů poskytují jak běžné banky, tak i nebankovní poskytovatelé úvěrů.

Tip: Hledejte věřitele, kteří nabízejí přímé platby věřitelům, což zjednodušuje proces konsolidace. Po uzavření půjčky zašle věřitel vaše finanční prostředky věřitelům bez dalších nákladů.

Zatímco bankovní půjčky jsou nejvhodnější pro osoby s dobrou bonitou, online věřitelé vycházejí vstříc dlužníkům, kteří nedosahují ideální úrovně bonity. Nebankovní půjčka je tak dostupnější. Většina online věřitelů vám rovněž umožní předběžné spočítání nákladů na konsolidační půjčku, ale i další typy půjček, jako je půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmů, které lze rovněž využít k řešení dluhové pasti – například pomocí refinancování půjček.

Poznámka: Dávejte si pozor na varovné signály. Na trhu existují i podvodné firmy, které nabízejí konsolidaci dluhů za neférových podmínek. Vždy se proto ujistěte, že jednáte s legitimním finančním subjektem.

Výhody konsolidace půjček

  • Zjednodušení splácení: Konsolidace sloučí více dluhů do jednoho jediného.
  • Pevná úroková sazba: Konsolidační půjčky mají pevnou úrokovou sazbu, což usnadňuje výpočet měsíčních splátek a celkových nákladů na půjčku.
  • Potenciálně nižší náklady na splácení: Půjčky na konsolidaci dluhů mohou mít nižší RPSN než třeba úvěr z kreditní karty.

Nevýhody konsolidace půjček

  • Banky vyžadují dobrou bonitu: Věřitelé se při určování způsobilosti pro poskytnutí úvěru do značné míry spoléhají na vaše úvěrové a finanční informace. Pokud je vaše bonita nízká, můžete se setkat s nabídkami s vysokým RPSN, kvůli kterým by se vám konsolidace nemusela vyplatit.
  • Potenciálně vysoké poplatky: Půjčky na konsolidaci dluhů mohou být spojeny s poplatkem za poskytnutí, což je poplatek předem za uzavření půjčky, který se obvykle pohybuje od 1 % do 8 %. Může vám být také účtována pokuta za předčasné splacení, pokud ji váš starý dluh má.
  • Může podnítit větší utrácení: Úvěr na konsolidaci dluhů vám sice může pomoci splatit dluhy, ale pouze v případě, že si vytvoříte a budete dodržovat plán splácení toho, co dlužíte. Pokud konsolidujete dluhy pomocí osobní půjčky, ale nadále používáte kreditní karty na nákupy, které nemůžete splácet, dluhů se zbavíte jen těžko.

Tip: Několikrát si ověřte poplatky u nového a starého dluhu, abyste se vyhnuli případným překvapením.